+48 784-371-632
Banner Przedszkole Piastów Mały - dwójka dzieci

Tutaj prezentujemy nagrody i puchary za zajęcie poczesnych miejsc, w konkursach: plastycznych, muzycznych , ekologicznych, konkursach „Małych form teatralnych”, podziękowania z udział w projektach „Mali aktorzy dla ekologii”. Dwukrotnie uzyskaliśmy na nagrodę, za najbardziej aktywne przedszkole.

Bierzemy udział w akcjach organizowanych przez instytucje lokalne i ogólnopolskie:

Hospicjum dla dzieci
Akademia Aqafresch
Mały Miś w świecie wielkiej literatury
Cała Polska czyta dzieciom
Kubusiowi Przyjaciele Natury
„Mamo, tato wolę wodę”
Chrońmy dzieci przed krzywdzeniem
Góra Grosza

Realizujemy program autorski „Cyfrowa sztuka”. W wyniku ewaluacji problemowej zewnętrznej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu uzyskaliśmy pozytywną ocenę pracy obszarach: Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej oraz „Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne”.

Co nas wyróżnia?

Jedyne takie przedszkole w Legnicy

Wysokie standardy edukacyjne
Praca dydaktyczno-wychowawcza oparta jest w całości na nowatorskich metodach stosowanych w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. W celu zapewnienia dzieciom optymalnych możliwości rozwojowych, pracujemy na kartach pracy i wykorzystujemy w diagnozie teorię L. Wygotskiego.
Wysokie standardy bezpieczeństwa
Nasze przedszkole jest monitorowane. Wejście na obiekt możliwe jest tylko przez skorzystanie z domofonu.
Nowoczesne, przestronne wnętrzna dostosowane do zabawy i nauki
Sale przygotowane do podejmowania różnorodnej działalności: do zabawy i edukacji. Wyposażone w kąciki zainteresowań. Do realizacji zadań służy również tablica multimedialna.
Stała opłata, brak ukrytych kosztów
Stawiamy na klarowny system rozliczania. Dlatego w jednej stałej opłacie wliczone są wszystkie koszty związane z zajęciami dodatkowymi, wyżywieniem itp...
Efektywne metody nauczania
Metody stosowane, w pracy dydaktycznej dają wymierne efekty: dowodem są losy naszych absolwentów, którzy w szkole odnoszą sukcesy i wysoka ocena uzyskana podczas ewaluacji zewnętrznej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu.
Niestandardowe godziny pracy
Zdajemy sobie sprawę że rodzice naszych dzieci pracują w różnych godzinach, dlatego nasze przedszkole umożliwia pozostawienie dziecka pod opieką w godzinach od 06.30 do 19.00. Ponadto pracujemy bez przerwy wakacyjnej.
Dogodna lokalizacja
Lokalizacja naszego przedszkola to niewątpliwy atut. Znajdujemy się w samym Centrum Legnicy, gdzie możliwy jest swobodny dojazd praktycznie z każdej części miasta i okolicznych miejscowości zarówno samochodem jak i środkami komunikacji publicznej.
Zdrowe żywienie
Artykuły używane do przygotowywania posiłków w przedszkolu mają najwyższą jakość zgodnie z ustawą O bezpieczeństwie żywności oraz żywieniu dzieci i młodzieży. Nasze przedszkolaki samodzielnie komponują kanapki, co sprawia, że z ochotą zjadają warzywa i owoce. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi przygotowywane są posiłki zgodne z zaleceniami lekarza.
Kameleon Przedszkole Piastów

Poznaj nasza ofertę