tel. +48 784-371-632

Kurs – Mama Ratownik

Zapisz się na szkolenie pierwszej pomocy – MAMA RATOWNIK w LEGNICY – 29 kwietnia 2017, godz. 09:00-14:00.

 

Szkolenie pierwszej pomocy z rozszerzonym modułem pediatrycznym – ukierunkowane przede wszystkim pod udzielanie pierwszej pomocy dzieciom w różnym wieku, ale również i osobom dorosłym. Szkolenie trwa 5 godz. z czego 4 godz. to ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie – 15 fantomach do resuscytacji, defibrylator AED, środki opatrunkowe, zestaw do pozoracji ran itp.). Szkolenie prowadzi Ratownik medyczny.

 

Miejsce szkolenia: Sala szkoleniowa NOT przy ul. Złotoryjskiej 87, Legnica Koszt: 60 zł. od osoby (wraz z wystawionym zaświadczeniem dla każdego) ZAPRASZAMY! zapisy – kontakt Joanna Ziółkowska tel. 667 770 330 –GRUPA RATMED.
Ogłaszamy nabór dla wszystkich mam, babć, opiekunek, nauczycielek i przedszkolanek. Podnieście swoje kwalifikacje, a przede wszystkim zadbajcie o zdrowie i życie dzieci, które macie pod swoją opieką.
Szkolenie jest również skierowane do wychowawców. Przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy pediatrycznej są cenni, gdyż mogą realnie pomagać dzieciom nawet w najbardziej dramatycznych momentach, aż do momentu przybycia profesjonalnej ekipy ratowniczej. Ich obecność w placówce podnosi jej prestiż i bywa ostatecznym argumentem dla rodziców poszukujących idealnego przedszkola lub szkoły.
Dlatego zapisz się już dziś na kurs pierwszej pomocy MAMA RATOWNIK! Do dyspozycji będą fantomy dzieci, dorosłych, młodzieńców, defibrylator AED ćwiczeniowy, zestaw po pozoracji ran, apteczka pierwszej pomocy, itp. Będziecie przede wszystkim ćwiczyć na fantomach- do dyspozycji będzie ponad 15 sztuk najnowocześniejszych fantomów z czego większość z nich posiada elektryczne wskaźniki prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej.

 

Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zebranie grupy min. 15 osób (popytajcie znajomych, rodzinę, młode mamy, które znacie).

 

Dbamy o to, aby nasze szkolenie było proste i zrozumiałe, aby uczestnik wychodził z niego wyposażony w potrzebne wiadomości, a nie przeładowane wiedzą. Nie straszymy, jak niebezpieczne bywa zadławienie się u małego dziecka. Dodajemy odwagi, by chcieć się z tym zmierzyć. Jeśli jest to coś, czemu chcesz zaufać – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

WYKŁAD:
– Motywacja do udzielania pierwszej pomocy
– Regulacje prawne
– Łańcuch przeżycia
– Bezpieczeństwo ratownika oraz ratowanego dziecka
– Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
– Skuteczne wezwanie pomocy
– Skład i obsługa apteczek
– Odmienności anatomii i fizjologii dziecka
– Ogólne zasady postępowania z dziećmi
– Psychologia w ratownictwie
– Najczęstsze stany zagrożenia życia u dzieci

 

ĆWICZENIA:
– Kontrola czynności życiowych,
– RKO – resuscytacja krążeniowo oddechowa dzieci w różnym wieku i dorosłych,
– Pozycja bezpieczna,
– Defibrylacja dziecka
– Zaopatrywanie urazów i krwotoków,
– Zadławienia u dzieci,
– Inne stany zagrożenia życia u dzieci.

 

ZAPRASZAMY! więcej inf. kontakt Joanna Ziółkowska tel. 667 770 330 – właściciel firmy GRUPA RATMED.