Badania Fizjoterapeutyczne

UWAGA RODZICE

W DNIU 13.03.2015r O GODZ. 13.00 ODBĘDĄ SIĘ BADANIA FIZJOTERAPEUTYCZNE WYKONYWANE PRZY POMOCY PODOSKOPU* I PODOGRAFU*

PODOSKOP –służy do badania „statycznego” stóp pacjenta oraz oceny wad stopy, metodą odbicia lustrzanego. Przy pomocy podoskopu można badać stopy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Odzwierciedlenie kształtu stopy, jej funkcji w trakcie obciążania daje wiele podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania i leczenia wszelkich schorzeń. Umożliwia właściwą ocenę kształtu stopy, obecności zgrubień na skórze, odcisków i sposobu obciążania palców stopy, przodostopia, śródstopia i pięt. Badając podoskopem uzyskać można informacje dotyczące obciążeń poszczególnych powierzchni stopy, wykryć nieprawidłowości budowy stopy i wdrożyć w odpowiednim czasie stosowną profilaktykę.

PODOGRAF –służy do badania stóp pacjenta metodą odbicia tuszem podłoża stopy. Na podstawie odbicia śladu stopy otrzymujemy szereg informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia następujących schorzeń:

• wady stopy: płaskostopie, stopa koślawo-płaska, koślawość palucha;
  • bóle stawów kolanowych i podudzia, ciasnosta przedniego przedziału, zapalenia ścięgna Achillesa, nawykowe zwichnięcia dolnego stawu skokowego, zespoły bólowe stawu rzepkowo-udowego, chondromalacja rzepki, zaburzenia trakcji rzepki;
  • dolegliwości bólowe stawów biodrowych; – dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, skrzywienia funkcjonalne, skoliozy, dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego

BARDZO PROSIMY O PODPISANIE DEKLARACJI ZGODY TYCH RODZICÓW, KTÓRZY ZDECYDUJĄ SIĘ NA BADANIE

KOSZT BADANIA W GABINECIE WYNOSI 150 ZŁ NATOMIAST BADANIA W NASZEJ PLACÓWCE SĄ NIEODPŁATNE.