Akcja „Góra Grosza” w Przedszkolu Piastów

Kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra  grosza”.

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, za udział w akcji i uświadamianie dzieciom, że pomoc potrzebującym jest niezwykle potrzebna.