tel. +48 784-371-632

Spotkania z bajką relaksacyjną

Bajka relaksacyjna jest jednym z zajęć , które oferujemy dzieciom. Spotkania z bajką odbywają się w każdą środę raz w tygodniu. Charakter tych bajek ma za zadanie odprężać, uspokajać ewentualnie niwelować problemy z jakimi mogą spotkać się nasze pociechy.

Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały bajkę pod tytułem „BIEDRONKA”

(strach przed brakiem akceptacji)

Dla każdego dziecka rozpoczynającego uczęszczanie do przedszkola niezwykle ważne jest to aby zostało zaakceptowane w zespole rówieśniczym. Bajka o małej biedronce „Kropeczce” – uczy dzieci tolerancji, podnosi poczucie własnej wartości. Potrzeba akceptacji grupy jest jedną z najważniejszych potrzeb dziecka, a komunikacja pomiędzy akceptacją otoczenia i odbiorcą tylko wtedy nie ulega zakłóceniu gdy jedna i druga strona jest w tym dialogu aktywna.