Dyrektorka Przedszkola Piastów

Bożena Niesłuchowska – Pinkos

Pedagog z wieloletnim stażem pracy w przedszkolu. Motto, które towarzyszy jej przez całe życie zawodowe to stwierdzenie Jeana-Paula Sartre; dzieci i zegarków nie należy stale nakręcać trzeba im dać czas do chodzenia. Uwielbia dzieci, ich sposób patrzenia na świat, rzetelność wyrażanych przez nie sądów, bezpośredniość, której tak często boją się dorośli. Praca z dzieckiem stanowi jeden z czynników, które warunkują jej egzystencję. Jest profesjonalistką z sercem pełnym empatii dla każdego napotkanego na swojej drodze malucha.

Wykształcenie:

1. Studium Nauczycielskie – Wychowanie Przedszkolne i nauczanie początkowe – SN Legnica
2. Licencjat Pedagogika, specjalność Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna – WSM Legnica
3. Studia magisterskie, specjalność Zintegrowana Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna- WSM Legnica
4. Nauczyciel mianowany

Agnieszka Jabłońska

Ukończyłam studia magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy na kierunku Pedagogika, o specjalności „Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne”. Dziecięcy świat pełen jest radosnej ufności i nieograniczonych możliwości poznawczych, wspaniale jest móc asystować dzieciom w rozwoju, obserwować i uczyć się od nich. Każde dziecko, to mała osóbka, która potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia, z której emanuje szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia. Wspaniałą rzeczą jest poznawać świat dziecka i przy tej okazji móc odkrywać dziecko w sobie. Ich beztroski śmiech jest dla mnie największą nagrodą.

Małgorzata Kościelna

Osoba otwarta, uśmiechnięta, cierpliwa. Uważa, że praca z dziećmi to zadanie bardzo odpowiedzialne lecz dające  niebywałą  satysfakcję. Ogromną przyjemność daje bowiem widok dziecka , które każdego dnia odkrywa świat i na swój sposób, często  budzący zdziwienie dorosłych , interpretuje  rzeczywistość. Każdy sukces, uśmiech i radość dziecka jest największa nagrodą dla nauczyciela.

Wielokierunkowe wykształcenie między innymi z zakresu terapii zajęciowej, pedagogiki opiekuńczej i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej  jest  elementem, który scala jej wiedzę z możliwością pracy z dziećmi..

.

Beata Dębowiak

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na kierunku pedagogika (specjalność: praca socjalna i edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym). Osoba pogodna, energiczna, o ciepłym usposobieniu. Z ogromną przyjemnością pomaga przedszkolakom odkrywać świat poprzez ciekawe zabawy edukacyjne. Umiejętnie łączy opiekuńczość z wymaganiami edukacyjnymi. Praca z dziećmi to dla niej wielka odpowiedzialność za ich rozwój i bezpieczeństwo, ale także świat pełen przygód, czarów i magii, który z każdym dniem dostarcza wielu radości i satysfakcji.