Dzień marchewki

Przedszkolny „Dzień Marchewki” to dzień, w którym każdy nasz przedszkolak miał na sobie jakiś pomarańczowy element ubioru i opaskę z marchewką. Pogadanki o marchewce, dlaczego jest zdrowa, jakie witaminy posiada itp… to tylko niektóre tematy, które poruszaliśmy. Tego dnia dzieci degustowały tartą marchewkę i opowiadały nam o jej smaku. Później wyrabialiśmy i piekliśmy ciasto marchewkowe, które każdy zabrał do domu aby poczęstować swoich rodziców.

Podczas zabawy z Marchewkową Grą Planszową opowiadaliśmy o przygodach na marchewkowym polu, na którym należało wykonywać zadania : rozwiązywać zagadki, śpiewać piosenki i wykonywać różnego rodzaju zadania ruchowe.

Takie zajęcia mają charakter dydaktyczny podobnie jak pozostałe, które organizujemy. Dzieci poszerzają zasób słownictwa, wzbogaca je, uczą się poprawnej fleksji i operują właściwą składnią, poznają środowisko naturalne, uczą się zasad zdrowego żywienia, higieny w wykonywaniu czynności. U nas, dzieci uczą się podczas doskonałej zabawy.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.